Objemový trénink biceps + triceps – Rich Gaspari

Rich Gaspari přiblíží své tipy pro trénink bicepsu a tricepsu v objemovém období přípravy. Techniku ​​demonstruje IFBB PRO Flex Lewis.

První cvik, se kterým Flex začíná je bicepsový zdvih s EZ tyčí opačným úchopem. Tento cvik je podle Riche vynikající pro rozvoj předloktí a vnější hlavy bicepsu. Tento cvik lidé necvičí často, Rich ho však doporučuje zařadit do svého tréninku. Cvičte 4 série po 8 – 10 opakování.

Druhým cvikem je bicepsový zdvih s jednoručkami. Při provádění tohoto cviku si dávejte pozor, abyste dosahovali maximální kontrakci procvičování svalu – bicepsu. Opět cvičte 4 série po 8 – 10 opakování v plném rozsahu pohybu. Nejlepším cvikem, který Rich používal pro rozvoj bicepsů, je „systém 21 opakování s EZ tyčí“. Nejdříve cvičíte 7 opakování v plném rozsahu, následně 7 opakování pouze v částečném pohybu v horní poloze, a nakonec ještě 7 opakování v plném rozsahu.

Takto cvičení opakujte 4x. Když Flex odcvičit biceps, pokračuje tréninkem tricepsu. Zde začíná speciálním cvikům, který je kombinací francouzského tlaku a tlaku na rovné lavičce na triceps. Tento cvik je vynikající na procvičení všech (3) hlav tricepsové svalu. Odcvičte 4 série po 8 – 10 opakování. Dalším cvikem jsou extenze za hlavou.

Tento cvik je dobrý do objemovce i diety. Posledním cvikem je stisk kladky s použitím lana. Cvik je zaměřen hlavně na vnější hlavu tricepsu a při jeho dobrém rozvoji budou vaše paže působit skutečně masivní. Odcvičte 4 série po 8 – 10 opakování. (13019)