Ty nejlepší tréninkové principy!

Představíme si několik tréninkových principů. Nechybí pár zajímavých rad.

Pyramida: Zapomeňte na Egypt
I když může tento tréninkový princip evokovat pyramidy v Egyptě, nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Používá se zejména tehdy, když chcete dosáhnout růst svalů.
Myšlenka je jednoduchá – začínáte s nízkou váhou a vysokým počtem opakování. Váhu postupně zvyšujete a zároveň klesá i počet opakování. Končíte na maximu. Výhodou je, že nejprve zahřejete svaly menší zátěží a postupně se propracujete k vyššímu výkonu.

Neúplné opakování? Zbavte se stagnaci
Tělo potřebujete šokovat, ale začátečník by to mohl přehnat. Proto tento systém doporučujeme spíše pokročilým. Rovněž byste ho neměli zařazovat do tréninku příliš často. Neúplné opakování vám umožní použít těžší váhu a získat z těla maximum.
Nepochybně zajímavá je i metoda vynucených opakování. Během posledních opakování, ve kterých jdete nad své možnosti, vám pocit bezpečí dodává tréninkový partner. Můžete se tak soustředit pouze na svůj výkon. Výpomoc partnera ale určitě nevyužívejte hned od začátku.

Svaly rostou až po tréninku
Vidina rychle získaných svalů bohužel často padne nejen úplné začátečníky. Nikdy nezapomínejte na fakt, že svaly rostou až po skončení tréninku. Jeho zbytečným prodlužováním si jen ublížíte. Vnímejte regeneraci jako nutnou součást celého procesu.
Mnozí neznalí lidé se zvyknou vyjadřovat o cvičení povrchně, ale ve skutečnosti potřebujete mít hodně znalostí, abyste cvičili správně. Určitě se nedejte se odradit, studujte a těšte se z dosažených výsledků.
Pokud byste zjistili, že trénování v posilovně není zrovna pro vás „to pravé ořechové“, nezoufejte ani se nevzdávejte. Existuje mnoho sportů, podstatné je, abyste měli z fyzické aktivity radost.Novinka! Ak chcete zmeniť poradie, p (2755)