Kateřina Kyptová

Kateřina Kyptová je mistryní ČR v kulturistice v kategorii juniorek za rok 2004 a také osobní trenérkou II. třídy mi poskytla rozhovor. Má svoje oficiální stránky http://www.katkakyptova.com
Kateřina KyptováV kolika letech jsi se rozhodla stát kulturistkou?
Slovo rozhodla asi není to pravá slovo, já v podstatě o soutěžení v kulturistice nikdy nepřemýšlela. Moje první soutěž v 17 letech byla neplanovaná a nečekaná. Má to na svědomí jeden človíček, díky kterému jsem si na pódiu prožila neskutečně příjemné i stresujicí chvíle.:)

Pomáhá ti někdo v přípravě na soutěž?
Během mých začátků mi samozřejmě pomáhali kluci z posilovny, pomoc jsem potřebovala, ale v podstatě jsem takový samouk, všechny mé znalosti mám načerpané z literatury a pokusu a omylu na mém tělíčku.

Jak vypadá tvoje předzávodní dieta?
Klasická kulturistická strava, která se skladá z rýže, těstovin, ovesných vloček, zeleniny, ovoce a dušeneho drůbežího masa.

Kdo stojí za tvými úspěchy?
Myslím, že já sama. Je to jenom o tom chtít a udělat proto maximum.

Prozradíš mi svoje maximální výkony?
Abych ti pravdu řekla, své maximální výkony nesleduji, cvičim podle pocitu, energie a nálady. Byly doby, kdy jsem dřepovala se 100kg, na leg-pressu jsem dávala 280kg, tlaky na šikmé lavici jsem dávala s 28 kilovými činkami, ale tato doba je již dávno pryč. Začala jsem méně jíst a přidala jsem do tréninku více aerobky a síla šla samozřejmě dolů.

Uvedeš mi svoje míry?
Ty chceš po mě abych běžela pro metr, viď?:)Své míry neznám a nepotřebuji je vědět, neberu to jako moc důležitou věc.:))

Používáš nějaké suplementy?
Momentálně nepoužívám nic. Ale když mám penízky, samozřejmě je investuji do nějakého kvalitního proteinu.

Trénuješ sama nebo se sparingpartnerem?
Už dva roky sama. Má to své výhody i nevýhody. Cvičit si můžu jít sice kdy chci, cvicit intenzivněji, ale tréninky se sparingem by byly o mnohem tvrdši a možná i zábavnější!:)…Jenže sparinga je těžké najít, nikdo nevydrží intenzitu tréninku, kterou mám já!:))

Máš nějakou svoji oblíbenou partii?
Procvičuji všechny svalíky s láskou:)jedinej trénink, kterej mi davá zabrat je trénink bicepsu….

Které partie by jsi chtěla do budoucnosti zlepšit?
Já o sobě vím, že mám stále co zlepšovat, ale asi nejvíc bych si přála zlepšit nožky a neustále na tom pracuji!:)

Co si dáváš před a po tréninku?
Mysliš jídlo?No 2 – 3 hoďky před tréninkem zbaštím nějaké sacharidové jídlo s nízkým glykemickym indexem a po tréninku dávám ovoce a poté protein nebo jiné bílkoviny.

Jak vypadá tvůj jídelníček v objemovém období?
Nemám žádný pevný jídelníček, snažím se jíst pravidelně každé 2 – 3 hodiny, ale někdy nejím půl dne a neřeším to. Tělíčko si vždy řekne, co a kdy potřebuje. V tomto období u mě převažují sacharidy nad bílkovinami převážně vločky, celozrnné těstoviny a chléb, který si sama peču…..Dávám přednost biopotravinám.

Podělíš se se mnou tvůj trénink prsního svalstva?
Každý trénink pořadí cviku měním, nemám ráda stereotyp. Jedna z alternativ, které jezdím je pořadí cviků:

 1. Bench na rovné lavici – 4 série 12 – 10 – 8 – 8 – 6
 2. Tlaky s jednoručkama na šikmé lavici – 3 série 10 – 8 – 8
 3. Rozpažky na rovné lavici přes kladky – 3 série 12 – 10 – 8
 4. Peck deck – 3 série po 12-ti opakováních

  (8151)

  Komentáře

  1. Jirži, musíš makat úúúúplně na všem a pomalejší úúúúrčitě nebudeš.

  2. Dobrý den,
   můžu se zeptat hraju nějakou dobu florbal a chci začít posilovat s činkama ale bojím se aby mě to nezpomalilo v pohybu běhání rychlé otočky atd.Prosím odpověd´

   Děkuji předem