Rozhovor s Leou Skoupou

Vicemistryně v bodyfitness Lea Skoupá má taky svoje osobní stránky – http://www.leaskoupa.com, které můžete navštívit. Lea Skoupá

1) Co tě přivedlo do fitcentra?
Do fitka jsem se poprvé dostala někdy okolo 15 – 16 let, i když s fitness a kulturistikou jsem přišla do styku už mnohem dřív – a to díky mému tátovi, který kondičně posiloval. Dokonce si pamatuji, že měl doma zařízenou takovou mini posilovnu. A všude spoustu časopisů, do kterých jsem už jako malá nahlížela, namísto toho, abych si četla Čtyřlístek nebo Mateřídoušku:o). V té době jsem si asi vytvořila pevné pouto, které mě s fitness a kulturistikou spojuje dodnes.

2) Věnuješ se i jiným sportovním aktivitám?
Dřív, než jsem začala s posilováním, jsem se věnovala asi 6 let karate. Zpočátku mě tento sport velmi oslovil, ale po určité době jsem cítila, že to není to pravé. Možná k tomu přispěly i problémy a neshody v našem klubu. Proto jsem snažila najít jiný druh sportu, který by mě zaujal. Tímto sportem se pro mě stal bodyfitness, kterému se závodně věnuji už 2. rokem. Ovšem kvalitní trénink se neodehrává pouze v posilovně. Jsem zastáncem všestranného rozvoje těla – nejen „dřít v posilovně. Proto si občas ráda zajdu zaběhat, projedu se na kole, zajdu si na hodinu aerobiku nebo na spinning.

3) Máš nějaké životní krédo?
No nevím jestli je to životní krédo, ale snažím jen nesnít, ale své sny také realizovat. Ríkám si – žiji jen jednou – tak proč se stále vymlouvat, že něco nejde a proč to nejde. Pokud prostě něco chci, tak si za tím jdu…

4) Pomáhá ti někdo s přípravou na soutěž?
Ve svých začátcích, kdy jsem neměla dostatek zkušeností a vědomostí, jsem se držela rad mých trenérů. Dnes už mám přece jen pár soutěží za sebou a tak spoléhám hlavně sama na sebe, snažím se naslouchat svému tělu. Velkým pomocníkem a rádcem mi je také můj přítel Lukáš, který mě vždy upozorní, kde je moje slabina a na čem mám zapracovat. To mi moc pomáhá.

5) Trénuješ sama nebo se sparingpartnerem?
Dlouho jsem trénovala sama nebo jen s občasnou dopomocí. To se změnilo před přibližně měsícem, kdy jsem začala pravidelně trénovat se sparingpartnerkou. Musím říct, ze jsem za ni opravdu ráda, protože je opravdu velký „dříč“ a dovede mě pořádně „vyburcovat“.

6) Jaké máš maximální výkony?
Tak to bohužel sama nevím, ale už se mě na to někde jednou ptali, takže mám alespon důvod to někdy vyzkoušet. (4064)

Komentáře

  1. Dobrý den!!
    Chtěl bych se zeptat jestli mohu cvičit při nachlazení myslím tím kašel teploty už nemám po rýmě taky ani stopa cvičím skoro tři roky a zatim nic cvičím třikrát týdně a čtyřikrát týdně chodím běhat hodinu.Děkuji Rostislav Tekeli

  2. Můžu při posilováním s činkami být pomalejší celkově v běhání a hraní florbalu hraju florbal a chci posilovat a cvičit ale bojim se aby me to posilování s činkami nezpomalilo.