Barbara Ward-Kamali

Požádal jsem fitness modelku Barbaru Ward-Kamali o krátký rozhovor. O překlad se postaral John NAil.

Barbara Ward-Kamali

Kdy jsi začínala s cvičením?
Můj bratr John soutěžil před léty jako amatérský kulturista a následně se stal osobním trenérem. Už když jsem byla hodně mladá, naučila jsem se od něj, jak důležitá je péče o vlastní tělo. Stalo se to když jsem potkala svého manžela Kinga Kamaliho, který mě dodal motivaci posunout můj trénink na vyšší úroven. V životě má člověk jen jedno tělo, takže by se o něj měl dobře starat.

Jaký je tvůj největší úspěch?
Můj největší úspěch se kupodivu netýká odvětví fitness. Tím úspěchem je to, jak daleko se mi podařilo dojít ve světě modelingu a spotřebního zboží. Je to mou vášní již téměř 11 let a má tvrdá práce a oddanost se mi vyplatila.

Kdy začínáš držet dietu před soutěží?
Já nesoutěžím. Striktně se držím fitness modelingu. Předtím jsem ale měla chuť jít soutěžit. Asi bych začala 2-3 měsíce před začátkěm soutěže v závislosti na mé aktuální formě.

Jaké suplementy používáš?
Používám multivitamíny od MuscleTechu, proteinové nápoje a tyčinky a někdy fat burner, který mi pomůže trochu shodit. Rozhodně nepoužívám nic, co by mohlo změnit mé obličejové rysy.

Co bys poradila začátečníkům, kteří chtějí začít cvičit?
Mějte radost ze svého tréninku a stravování, nevzdávejte to a uvědomte si, že když budete své tělo udržovat ve formě, přinese vám to jen samé pozitivní věci.

Máš sparingpartnera?
Nemám, pokud teda neberu v potaz soupeření s Kingem ve stolním hokeji. (3030)