Desatero svalového růstu

1. Motivace je prvním předpokladem k dosažení výsledků, které si přejete, ať už jde o svalový rozvoj, nebo o shození nadbytečného tuku. Pokuď se rozhodnete něco dělat pro své zdraví a potom selžete, je to čistě vaše osobní selhání. Vymlouvat se na okolnosti můžete, ale dojmete tím jen sami sebe. Znám vrcholové manažery, mámy, co chodí do zaměstnání a všichni cvičí a nestěžují si. Nemůžete zachránit svět, ale sebe ano.

2. Člověk svou vůlí a pílí dokáže velké věci, nicméně je dobré si hned na začátku stanovit reálné cíle. Naturální cestou může mít sportovní postavu téměř každý, kulturisty se mohou stát jen ti geneticky nejnadanější, mezi které velmi pravděpodobně nepatříte.

3. Pokuď je vaším cílem svalový rozvoj, jde o to, donutit tělo produkovat anabolické hormony. To bolí a vyžaduje spousty práce a času. Proto někteří radši než by šli po schodech, volí pohodlnější a rychlejší cestu výtahem, rozuměj, začnou brát anabolické steroidy exogenně. To ovšem zcela popírá primární důvod proč začít cvičit – dělat něco pro své zdraví. Tělo donutíte produkovat anabolické hormony silovým tréninkem (Testosteron) a příjmem sacharidů s vysokým glykemickým indexem po tréninkové jednotce (Inzulín).
Uvědomte si, že toto je to nejdůležitější.

4. Pokuď si myslíte, že procvičováním bicepsu donutíte tělo produkovat anabolické hormony, jste na omylu. Vaším domovem se musí stát silová klec, kde budete cvičit dřepy, mrtvé tahy, bench-press, shyby a další vícekloubové silové cviky. Napumpovat paže pro dobrý pocit si můžete pár sériemi na závěr. Kvalita (správné technické provedení cviků) a intenzita tréninku je důležitější, než kvantita svalové práce.

5. Naučte se cvičit tak, abyste nekončili žádnou sérii selháním, ale těsně před ním. Kulturistické intenzifikační techniky nechte kuturistům na steroidech. Oni díky tomu zregenerují, vy ne. Jediným výsledkem bude, že nebudete schopni cvičit danou partii vícekrát týdně. Cvičit partii 3-4x týdně je vždy lepší, než 1-2x.

6. Musíte se naučit chytře regenerovat. Stres, ať už jakéhokoli původu je váš největší nepřítel. Přitom většina stresu vzniká naším vlastním přičiněním. Například, když budete chodit všude s předstihem, když nebudete všechno nechávat na poslední chvíli, ušetříte si spousty stresu a vaše výsledky se dostaví rychleji. Snažte se být odpovědnější, ale zároveň si neberte problémy moc osobně. Když už se něco nepovede, držte se hesla…že když nejde o život, jde o hovno.

7. Nesnažte se v tréninku hledat něco, co tam nelze nalézt. Neměnte trénink příliš často, ale snažte se pokaždé udělat něco maličko jinak. Spousty cvičenců dělá tu chybu, že neustále hledá ten pravý typ tréninku, ale neumí odcvičit tréninkovou jednotku v anaerobním režimu, protože nemají dostatečnou fyzičku. Jestli uběhnete 800m pod 2 minuty, mlčím, ovšem pokuď se nejste schopni dostat pod 2,5 minuty, máte problém.

8. Otázka stravy a dostatečné výživy je zcela zásadní. Musíte si uvědomit, že kvalitní potraviny a suplementace také něco stojí a musíte si určit priority. Výživa totiž bývá nejčastějším kamenem úrazu vašich výsledků. Úplně jiné výsledky bude mít člověk co jí často biftek s dušenou zeleninkou a člověk, co jí k večeři párek s rohlíkem.

9. Snažte se neustále vzdělávat. Informace o fyziologii člověka, o biologii, zdravovědě a výživě vás posunou na vaší cestě o notný kus dál. Pokuď víte, že na to nemáte, nebo se tím nechcete zabývat, najděte si někoho, kdo tomu opravdu rozumí a potom také podle těchto rad postupujte.

10. Jestli chcete pro svoje zdraví opravdu něco udělat, změnte svoje stravovací návyky a začněte silově posilovat a sportovat. Nekuřte a alkohol omezte na příležitostné víno, nebo pivo. Nemusíte žít jako František z Assisi, ale snažte se dodržovat základy životosprávy a hlavně….tohle není koníček….tohle je životní styl! (12115)