Přes překážky ke hvězdám…

Udělat ten úplně první krok… Vzpomínáte? Každý z nás někde začínal… a já teď začínám tady s Vámi. Svými články bych chtěla upoutat především pozornost něžného pohlaví, ale neznamená to, že se nebudu také inspirovat muži a nebo nedám na jejich rady.

Je před námi dlouhá cesta a na její úplný začátek bych se Vám chtěla představit. Jmenuji se Kika a doufám, že tady společně zdoláme každou nástrahu, která nás potká. Myslím, že tou nejlepší cestou mohou být naše vlastní zkušenosti, a proto sem se rozhodla, že se s Vámi o ně rozdělím. Jsem stále začátečník ve všech oblastech fitness. Cvičím teprve 10 měsíců, ale je pravda, že za sebou mám pár opravdu perných tréninků a spoust odříkání… Kde vlastně začít ptala jsem se já?

Je to věčné téma, o kterém se píše pořád dokola. Co to chytit za opačný konec a zaměřit se na náš cíl? Myslím, že je to ve své podstatě pro začátek to nejdůležitější co každá z nás může udělat. I pro mne samotnou bylo velmi těžké získat opravdu reálný nadhled. Dnešní doba je tak uspěchaná,že každý by chtěl mít vše hned… Co vy? taky už víte že to nejde? Ta hvězdná představa co vše na sobě vylepšit. Málo z nás si ale uvědomuje, že je to běh na opravdu dlouhou trať. Sprint vs. maraton. Dnes už jsem si naprosto jistá. Jen na chvíli zavřete oči a zkuste si představit to vše, čeho chcete dosáhnout. Buďte jako malíř, který si na plátno namaluje přesný odraz sebe samotného. Tohle je náš cíl. Připravení?

3..
2..
1.. začínáme…

Chtěla bych se tímto zaměřit na naše vnitřní pocity. Rozhodnutí něco změnit je přece jen o tom jak se cítíme. I já si stoupnu před zrcadlo kouknu na sebe a opravdu mám tu vidinu budoucnosti.
Co nás k tomu vede? U každého to je jiné, ale především bychom to měli vše dělat pro sebe. Takové to „nakopnutí“‚.
Přijdou ale i takové chvíle,kdy vás na lopatky položí maximální vytížení v práci, nedostatek spánku, starosti o děti či domácnost. Není to chvíle kdy je třeba to vzdát, ale naopak zabojovat a přizpůsobit se dané situaci.Také znáte ten pocit? Jednoduše Vám vše připadá nereálné? Život je jako na houpačce, jednou nahoru a podruhé zase dolů. Vždy se dá najít ten správný kompromis. Není třeba to potlačit přes zatnuté zuby ale zhluboka se nadechnout a zachovat chladnou hlavu.

Možnosti máme přece mnoho,ale o těch až příště…

Držím palečky Vaše Kika. (2496)