Mýty o cvičení a hubnutí

Pár mýtů o cvičení a hubnutí, mnoho lidí se dopouští chyb které později mohou Bánov, nabízíme stručný přehled kde je asi pravda.

1. KDYŽ BUDETE sportovat, zhubnete!
NE! Vybírejte si jen sport, při kterém se spalují tuky, a nikoli cukry. Sportovní tempo, při kterém se spalují tuky, je takové, při kterém jste ještě schopni mluvit.
2. ČÍM DELŠÍ ČAS věnujete SPORTU, TÍM JE TO PRO VÁS LEPŠÍ
NE! Nejlepší výsledky přinese cvičení, jehož délka se pohybuje v rozmezí 30 až 60 minut. Delší sportování je pro tělo i mysl jen zbytečnou zátěží.
3. Když cvičíte, nemusíte si lámat hlavu NAD TÍM, CO JÍTE
NE! Naopak, důležité je změnit své nesprávné stravovací návyky, protože při cvičení tělo klade větší požadavky na výběr zdraví prospěšných surovin.
4. Po infarktu NEMŮŽETE sportují
NE! Fyzická aktivita je důležitá, upozorňujeme však, že s mírou. Zátěž třeba zvyšovat postupně. Záleží samozřejmě na míře zátěže a míře postižení vašeho srdce. Poraďte se proto s vaším lékařem!
5. NA zdraví prospěšné CVIČENÍ MUSÍTE BÝT zdatným sportovec
NE! Většina zdraví prospěšných cvičení nevyžaduje žádné sportovní dovednosti. Typickým příkladem je rychlá chůze – nepotřebujete žádný talent, zkušenosti a ani výbavu.
6. CVIČENÍ způsobuje únavu a inaktivity
NE! Pravidelné cvičení vás, naopak, přivede k lepší kondici. Postupně se budete cítit lépe, zvládnete pohyb a budete stále méně unavení.
7. TŘEBA CVIČIT S prázdným žaludkem
NE! Odborníci zjistili, že zdravá maličkost před sportováním (polovina jablka, banán nebo müsli tyčinka) vám dodá energii potřebnou k podání optimálního výkonu a spálíte o 50% více tuku!
8. POKUD NEMÁTE NA DRUHÝ DEN PO CVIČENÍ svalovicí, cvičili JSTE MÁLO!
NE! Pokud vás svaly bolí po každém tréninku, je to spíše proto, že jste jim nedopřáli dostatek času na zotavení.
9. Běhání Škody KLOUBEM
NE! Je pravda, že při běhání se klouby zatěžují dvoj-až troj-násobkem tělesné hmotnosti, ale zároveň se zlepšuje jejich funkčnost. Jogging zvyšuje produkci kloubní tekutiny, která chrání chrupavky před poškozením a zásobuje jejich živinami. (2832)