Buď cestu najdu, nebo si udělám vlastní

Ptáte se kolik možností máme? Sama Vám to neprozradím, myslím že žádné přesné číslo neexistuje vždy se na scénu dostane zase něco nového. Druhů tréninku je mnoho a zkusím Vám dnes osvětlit některé z nich, které považuji jako ty základní.Jaká je ta správná volba je na každém z nás, už v minulém článku jsme se dočetli, že je to o vlastních pocitech, a tak se jich budeme i nadále držet… Jak vždy říkám já… zkusím, uvidím… půjde, nepůjde a pak už jen bádám co vylepšit, tak aby to bylo pro mě co nejlepší… Nikdy se přeci nejde striktně držet zásadních pravidel.

1. Silový trénink

První myšlenka,která jednoduše popíše tento trénink – přihoďte kotouč.
Nebojte nebude z Vás ocelová žena… to je pouhý klam, o kterém se vedou mnohé diskuse. Silový trénink není určen jen pro kulturisty, ale pro všechny, kteří mají zájem zhubnout, zrychlit metabolismus či celkově zpevnit a vytvarovat postavu.Vyzkoušejte sami na sobě, jak pozitivní vliv na vás bude mít. Podstatou silového tréninku je zisk svalové hmoty. Rozhodující části silového tréninku je koncentrace na zvedaní vah, kdy by jste měli pokoušet dané váhy trénink od tréninku pomalu navyšovat. Není to samozřejmě o trhání rekordů, ale o pomalém a jistém procesu, kdy přidáme na zátěži byť jen o půl kg navíc .Nebojte se tedy měnit cviky a série..Má zkušenost je čím více a častěji zatěžuji svaly, tím více se je učím ovládat. Různost a rozmanitost tréninků je předpokladem k úspěchu.

2. Objemový trénink

U žen záleží především na tom, čeho chtějí dosáhnout. Přiznejme si, že většina žen má představu spíš na své postavě v určitých problémových partiích ubrat… Na druhou stranu jsem přesvědčena, že se mezi námi najdou i takové, které chtějí zmiňovaný objem navýšit, Objemový trénink je zaměřen na velké svalové partie, na kterých je poměrně rychle vidět výsledek už v začátcích. Tento typ tréninku bývá velice individuální je založen na zvedání vysokých vah v menším počtu opakování a ve více sériích.Pravidelný trénink je klíčem k úspěchu,ale dřina v posilovně je jen minimální část, která vás dovede k cíli,protože součástí k nabrání svalové hmoty je bohatá životospráva, která platí samozřejmě nejen při tomto tipu tréninku.

3. Rýsovací trénink

Tady bych chtěla na začátek všem připomenout, že sval je místo, kde ke spalování tuků dochází. Jestliže máme dostatek svalové hmoty máme také lepší předpoklady ke spalování tuků. Vidíte dámy? Svaly nejsou na škodu, ba naopak ku prospěchu v dosažení našich cílů. Rýsovací trénink je odlišný v tom,že je zaměřen na vyšší počet opakování v sérii a na nižší váhy.Odpočinkové pauzy jsou také krátké abychom udrželi intenzitu tréninku. Pojem nižší váhy, ale také nemůžeme brát úplně doslovně, protože nám také jde o zachování svalové hmoty, kterou již máme poctivě vybudovanou. Ve správné kombinaci tohoto tréninku a účinného kardia máme velký potenciál dosáhnout dobrých výsledků.

Dalších programů je opravdová hromada ale o těch opět až příště.

Na závěr bych vám chtěla všem říct, že největší a nejdůležitější rolí v celkovém procesu změny postavy je stravování. Bez pravidel v této části to opravdu nepůjde. Dnes jsme si přiblížili alespoň obecnou část tréninků a příště se společně podíváme na to co jíme teď a na to jak bychom měli náš jídelníček upravit. (3372)