Open Benchpress Kamenický Šenov

V sobotu 25.listopadu se v městském kině v Kamenickém Senově konal poslední závod letošního silového seriálu Grand Prix Aréna 2006. Celou akci sponzorsky podpořilo město Kamenický Senov, fitcentrum Aréna Nový Bor, firma Rainer.cz a Nutrend.Jako první nastoupili ženy, kde čtvrté místo získal Michala Racková za výkon 55 kg, bronz získala Libuše Leiblová (65 kg), stříbro zůstalo čerstvé mistryni světa Soně Kojanové a vítězství si odvezla Petra Bričová za krásný pokus 82 kg.

Mezi veterány si bramborovou medaili odvezl nováček lifterské scény Miroslav Biernat za svůj osobák 145 kg, bronz vybojoval Karel Leibl za 160 kg, stříbro získal kulturista Viktor Kudi, který se stal zároven celkovým vítězem GPA v této kategorii, kde se mu podařilo při zranění Jaromíra Müllera smazat jeho náskok. Zlato získal Jan Vrba za hodnotný výkon 190 kg.

Mezi juniory skončil na místě pátém dorostenecký mistr světa Zdenek Bakus za svůj osobák 145 kg, Čtvrtý Filip Zahorbenský výkonem 170 kg, bronz si až do dalekých Košic odvez Jakub Buzga za výkon 165 kg, stříbro získal Vojtěch Frk za 175 kg a celkovým vítězem tohoto závodu, ale i celé GPA v této kategorii se stal Jaroslav Mikulanda s výkonem 225 kg.

V poslední skupině nastoupili borci, jež předvedli nejvyšší výkony. V kategorie Bez licence skončil na šestém místě Josef Hamaj z Brniště za povedený výkon 210 kg, Simek na pátém a Stíbr na místě čtvrtém předvedli 200 kg, bronz si nenechal vzít Kratochvíl z Vlčic, bývalý mistr ČR v silovém trojboji, který se po letech vrací na soutěžní podia. Souboj o první místo byl opět v podání Dana Hlinky z Stěpánek Auto a Rudy Tesárka z Mimoně. Ruda nakonec zatlačil 265 kg a jelikož byl Dan na pokusu s 275 kg dvakrát neúspěšný, tak si do Mimoně odvezl zlato i pohár za celkové vítězství v GPA seriálu v této kategorii.

Mezi borci s licencí, všichni účastníci mistrovství světa v belgickém Gentu, skončil na 6.místě Jirka Stejskal za výkon 200 kg, pátý Jiří Hačkulič zatlačil 190, čtvrtý Zdislav Bradáč 215, bronz a svou historicky první medaili získal Oto Pospíšil za výkon 235 kg. Stříbrnou medaili za výkon 260 kg dostal letošní mistr světa v silovém trojboji Tomáš Podlipný a zlatou medaili a pohár pro absolutního vítěze Grand Prix Powerlifting Arena 2006 získal za svůj nový osobní rekord 265 kg Dan Dvořák z Areny Nový Bor.

Letošní ročník zaznamenal poměrně velký úspěch mezi registrovanými závodníky, ale i mezi těmi, jež zkusili soutěžní prkna poprvé. O oblibě tohoto závodu svědčí účast celkem 98 závodníků, kteří po celý rok bojovali se železem, mezi sebou a získávali tímto zápolením další motivaci do tréninků.