Open Benchpress Kamenický Šenov

V sobotu 25.listopadu se v městském kině v Kamenickém Senově konal poslední závod letošního silového seriálu Grand Prix Aréna 2006. Celou akci sponzorsky podpořilo město Kamenický Senov, fitcentrum Aréna Nový Bor, firma Rainer.cz a Nutrend.Jako první nastoupili ženy, kde čtvrté místo získal Michala Racková za výkon 55 kg, bronz získala Libuše Leiblová (65 kg), stříbro zůstalo čerstvé mistryni světa Soně Kojanové a vítězství si odvezla Petra Bričová za krásný pokus 82 kg.

Mezi veterány si bramborovou medaili odvezl nováček lifterské scény Miroslav Biernat za svůj osobák 145 kg, bronz vybojoval Karel Leibl za 160 kg, stříbro získal kulturista Viktor Kudi, který se stal zároven celkovým vítězem GPA v této kategorii, kde se mu podařilo při zranění Jaromíra Müllera smazat jeho náskok. Zlato získal Jan Vrba za hodnotný výkon 190 kg.

Mezi juniory skončil na místě pátém dorostenecký mistr světa Zdenek Bakus za svůj osobák 145 kg, Čtvrtý Filip Zahorbenský výkonem 170 kg, bronz si až do dalekých Košic odvez Jakub Buzga za výkon 165 kg, stříbro získal Vojtěch Frk za 175 kg a celkovým vítězem tohoto závodu, ale i celé GPA v této kategorii se stal Jaroslav Mikulanda s výkonem 225 kg.

V poslední skupině nastoupili borci, jež předvedli nejvyšší výkony. V kategorie Bez licence skončil na šestém místě Josef Hamaj z Brniště za povedený výkon 210 kg, Simek na pátém a Stíbr na místě čtvrtém předvedli 200 kg, bronz si nenechal vzít Kratochvíl z Vlčic, bývalý mistr ČR v silovém trojboji, který se po letech vrací na soutěžní podia. Souboj o první místo byl opět v podání Dana Hlinky z Stěpánek Auto a Rudy Tesárka z Mimoně. Ruda nakonec zatlačil 265 kg a jelikož byl Dan na pokusu s 275 kg dvakrát neúspěšný, tak si do Mimoně odvezl zlato i pohár za celkové vítězství v GPA seriálu v této kategorii.

Mezi borci s licencí, všichni účastníci mistrovství světa v belgickém Gentu, skončil na 6.místě Jirka Stejskal za výkon 200 kg, pátý Jiří Hačkulič zatlačil 190, čtvrtý Zdislav Bradáč 215, bronz a svou historicky první medaili získal Oto Pospíšil za výkon 235 kg. Stříbrnou medaili za výkon 260 kg dostal letošní mistr světa v silovém trojboji Tomáš Podlipný a zlatou medaili a pohár pro absolutního vítěze Grand Prix Powerlifting Arena 2006 získal za svůj nový osobní rekord 265 kg Dan Dvořák z Areny Nový Bor.

Letošní ročník zaznamenal poměrně velký úspěch mezi registrovanými závodníky, ale i mezi těmi, jež zkusili soutěžní prkna poprvé. O oblibě tohoto závodu svědčí účast celkem 98 závodníků, kteří po celý rok bojovali se železem, mezi sebou a získávali tímto zápolením další motivaci do tréninků.

OPEN Benchpress Kamenický Senov 25.11.2006

Ženy:

  1. Petra Bričová (Praha) 82 kg — 78.48 bodů
  2. Sona Kojanová (Nový Bor) 70 – 73.85
  3. Libuše Leiblová (K. Senov) 65 – 61.24
  4. Michaela Racková (Nový Bor) 55 – 56.44

Junioři:

  1. Jaroslav Mikulanda (Tábor) 225 – 138.67
  2. Vojtěch Frk (Nový Bor) 175 – 123.57
  3. Jakub Buzga (Slovensko) 165 – 111.35
  4. Filip Zahorbenský (Praha) 170 – 105.25
  5. Zdeněk Bakus (Nový Bor) 145 – 92.57

Masters:

  1. Jan Vrba (Praha) 190 – 121.90
  2. Viktor Kudi (Nový Bor) 180 – 110.41
  3. Karel Leibl (Nový Bor) 160 – 100.00
  4. Miroslav Biernat (Nový Bor) 145 – 88.78

Bez licence:

  1. Rudolf Tesárek (Mimon) 265 – 150.99
  2. Dan Hlinka (Praha) 260 – 149.20
  3. Miroslav Kratochvíl (Vlčice) 210 – 126.82
  4. Marek Stíbr (Ústí n.Labem) 200 – 123.82
  5. Bohouš Simek (Vlčice) 200 – 123.72
  6. Josef Hamaj (Brniště) 210 – 122.03
  7. Petr Sulc (Ústí n.Labem) 205 – 117.85
  8. Roman Jílek (K. Senov) 180 – 107.21
  9. Karel Koldovský (Nový Bor) 175 – 101.01
  10. Jaroslav Kubásek (Polevsko) 160 – 95.58

Licence:

  1. Dan Dvořák (Nový Bor) 265 – 156.85
  2. Tomáš Podlipný (Praha) 260 – 149.47
  3. Oto Pospíšil (Nový Bor) 235 – 134.37
  4. Zdislav Bradáč (Nový Bor) 215 – 129.32
  5. Jiří Hačkulič (Nový Bor) 190 – 121.30
  6. Jiří Stejskal (Nový Bor) 200 – 118.74

Celkové pořadí GPA 2006 v jednotlivých kategoriích: Kategorie „S licencí“:

  1. Dan Dvořák Aréna Nový Bor 555
  2. Tomáš Podlipný Stěpánek Auto 525
  3. Oto Pospíšil Aréna Nový Bor 405
  4. Jiří Hačkulič Aréna Nový Bor 358
  5. Jiří Stejskal Aréna Nový Bor 336
  6. Jiří Havrda Sokol Kramolná 300

Kategorie „Bez licence“:

  1. Ruda Tesárek Mimon 530
  2. Dan Hlinka Stěpánek Auto 375
  3. Roman Jílek K. Senov 265
  4. Milan Horych Mimon 249
  5. Jaroslav Kubásek Polevsko 231
  6. Petr Sulc Ústí n. Labem 219

Kategorie „Masters“:

  1. Viktor Kudi Arena Nový Bor 300
  2. Jaromír Müller Aréna Nový Bor 278
  3. Karel Leibl Arena Nový Bor 220
  4. Zdeněk Sudoma AS M.Boleslav 146
  5. Jan Vrba Teplat Praha 96
  6. Miroslav Biernat Arena Nový Bor 72

Kategorie „Ženy“:

  1. Petra Bričová Praha 240
  2. Libuše Leiblová K. Senov 202
  3. Sona Kojanová Aréna Nový Bor 193
  4. Pavla Kladivová Praha 144
  5. Klára Chytrá Sokol Vršovice 96
  6. Hana Takáčova Spartak Chodov 88

Kategorie „Junioři“:

  1. Jaroslav Mikulanda Wilson Tábor 460
  2. Vojtěch Frk Aréna Nový Bor 368
  3. Zdeněk Čuban AS M. Boleslav 201
  4. Zdeněk Bakus Arena Nový Bor198
  5. Jan Skala Hrádek 143
  6. Jakub Smejkal Pelhřimov 105

Absolutní pořadí:

  1. Dan Dvořák – Aréna Nový Bor 555
  2. Tomáš Podlipný – Stěpánek Auto 525
  3. Ruda Tesárek – Aréna Nový Bor 530
  4. Jaroslav Mikulanda – Wilson Tábor 460
  5. Oto Pospíšil – Aréna Nový Bor 405
  6. Dan Hlinka – Stěpánek Auto 375

Autor: Dan Dvořák

(2121)