Rýsujeme a hubneme !

Pokud máte kostky schované pod vrstvou podkožního tuku a žíly vám už nejsou vidět ani při tom největším napumpování, nastal čas na jedinou věc. shodit ze sebe ten tukovým humus a nechat vyniknout vaše těžce nabyté svaly v plné parádě.

2 nejrozšířenější mytí o efektivním spálení podkožního tuku jsou:
– Je třeba zvýšit počet opakování a snížit váhu se kterou cvičíte
– Musíte snížit intenzitu tréninku

Jako první si musíte uvědomit že hubnutí je záležitost čistě stravy. Pokud totiž zmírníte tvrdost vašeho tréninku zhubnete i ze svalů. Ideální je stále zvyšovat váhy. Pokud by se vám nedařilo cvičit minimálně stejně jako během objemovce znamená to že hubnete i ze svalů a tím pádem s vaší dietou něco není v pořádku.

Jak jíst během diety?
Pokud již máte za sebou objemovce jistě víte že své tělo musíte poznat a zjistit co mu vyhovuje. Totéž platí i pro výběr typu stravování během hubnutí. Existuje nespočet diet. Stačí si vybrat a vyzkoušet. Ty nejúčinnější jsou:

Dělená strava
Nejedná se ani až tak o dietu jako spíše o úpravu jídelníčku. Je to založeno na tom že během trávení sacharidů je v žaludku potřebné zásadité prostředí a při trávení bílkovin je to zase prostředí kyselé. Kvůli tomu se konzumují samotné sacharidy a samotné bílkoviny. Někdo doporučuje rozdělit si to po dnech (pondělí: bílkoviny, úterý: sacharidy atd …). Osobně se mi ale osvědčila varianta kdy se jedí dopoledne sacharidy a odpoledne (po tréninku) bílkoviny. Před tréninkem se vám tím pádem zvýší hladinu inzulínu a glykogenu ve svalech. První bílkoviny jsem přijal až 30 minut před tréninkem ve formě proteinového nápoje. Po tréninku zase přijmete maximum bílkovin pro účinnou regeneraci. Mnozí kulturisté považují tento systém stravování za zcela dokonalý. Znamená to ale jíst například na oběd samotnou rýži (nebo jiné sacharidy). Pokud si ji ale víte dobře udělat neni to problém.

Doporučuji ji dělat takto:
Rozehřejeme pánev, dáme na ni trošku oleje, pokud máme tak i olivový.
Osmahneme na ní 1,2 nakrájené cibule.
Přidáme 1 hrnek rýže, a hned po tom 1,5 hrnku vody.
Osolíme, opepříme. Můžeme také přidat např. bazalku.
Necháme sevřít a pak plamen stiskla na nejmenší jaký se dá.
Vaříme 10-12 minut. Rýže by měla chrup jako sníh když se po něm chodí až odkryjete pánev.

Na večeři jíte zase maso pouze ze zeleninou. Možná na to nejste zvyklí ale originál by se maso tak mělo jíst. Dobrá je dušená zeleninu z parní pánve. Druhá možnost je uvařit ji ve vodě.

Tento systém stravování doporučuji – hubnul jsem s ním cca 1,5 kg za týden.

Sacharidové vlny
Cyklo množství přijatých sacharidů.
Pondělí: 100 g
Úterý: 150
Středa: 200 g
Čtvrtek: 250 g
Pátek: 300 g
Sobota: 350 g
Neděle: 400 g
Typů cyklování je několik. Další je např..:
Pondělí: 50 g
Úterý: 100 g
Středa: 200 g
Čtvrtek: 300 g
Pátek: 50 g
Sobota: 200 g
Neděle: 300 g
Opět je zase jen na vás aby jste zjistili co vám více vyhovuje. Klidně se může stát že na začátku diety vám bude fungovat jeden systém cyklování ale po čase váha přestane ubývat. Tehdy zařaďte zase jiný systém.

CKD
Mnohými odborníky je prve tato dieta považována za zcela nejúčinnější.
5 dní se snažíte držet sacharidy na teoretické nule. Teoretické pro to protože všechno obsahuje nějaké sacharidy. V reálu je to 30-40 g sacharidů za den. 2 Dny máte cukrovaný: je to nasycovací fáze kdy jíte sacharidy do prasknutí. Tělo uloží glykogen do svalů, tedy nejtvrdší trénink se doporučují zařadit po této fázi. Ke konci bez sacharidové fáze se řadí HIIT.

Tedy takto:
Pondělí: 1 Těžký trénink – 1 polovina těla
Úterý: 2 Těžký trénink – 2 polovina těla
Středa, Čtvrtek – odpočinek
Pátek: HIIT
Sobota, Neděle: Jíme sacharidy do prasknutí.

HIIT
Pokud chcete maximalizovat spalování tuků při zachování svalové hmoty „high intensity interval training“ nebo „vysoce intenzivní intervalový trénink“ je ta správná volba. HIIT se dá trénovat iv kombinaci s klasickým tréninkem ale ti kterým jde pouze o zhubnutí ho mohou trénovat i samostatně. Jedná se o upravenou formu kruhového tréninku. Určíte si např.. 4 cviky. Třeba vybrat takové které vám co nejvíce zvýší tep a působí na více svalů najednou (kliky, dřepy, skoky přes švihadlo …). Každý cvik provádíte dejme tomu 30 s nebo si určíte 20 opakování. Pauza mezi nimi je jen přesun.
Až odvičíte všechny cviky stopu si kolik to trvalo. Pokud 2 minuty tak pauza bude 1 minuta. Pokud 4 minuty pauza bude 2 minuty. Nejúčinnější je totiž režim 2 (trénink): 1 (pauza) Během pauzy nesmíte zůstat stát na místě. Dělejte například rychlou chůzi.

HIIT běh
Běžíte zase 2 (rychlí běh): 1 (odpočinek). Tedy například 2 minuty běžíte poměrně rychle a 1 minutu provádíte rychlou chůzi.

Celé je to založeno na systému „stop and go“. Člověk je jediný ze všech živočichů snažící se provádět soustavně jistou aktivitu. Všimněte si jak vypadají vytrvalostní běžci (slabí, malí, vyhublé …) a jako sprinteři kteří mají kvalitní svalovinu vysekané na kost.

Suplementace:
Protein vybíráme s minimálním obsahem sacharidů a tuků.

Právě teď přichází na řadu síla BCAA které dokáží ochránit svalovou hmotu a dodat tělu dostatek energie při tvrdých trénincích. Ohledně jejich dávkování zapomeňte na „doporučené“ pokud chcete opravdu využít jejich potenciál. Ano, vydrželi by vám mnohonásobně déle ale až zkusíte trénovat s dávkováním 0,44 g na kg tělesné hmotnosti zjistíte o čem mluvím. Může se vám to zdát extrémně hodně ale o BCAA bude samostatný článek ve kterém to vysvětlím. Koho by to dlouho zajímalo přečtěte si studie od Charlese Poliquina. Nejvíce se mi osvědčilo pít jejich přímo při tréninku (energie z nich je dostupná do 10 minut od vypití).

Doporučuji užívat BCAA v sypké formě protože sníst najednou dejme tomu 30 tablet bývá problém.
Také se nedejte zlákat na marketingové tahy kdy BCAA sice pěkně chutnají ale podstatná část z nich jsou jen sacharidy.
Tím pádem firma ušetří na použití účinných látek o které v BCAA jde – L-leucin, L-Isoleucin, L-Valin.
Náš e-shop vám nabízí BCAA pure které mají sice nahořklou chuť (doporučuji jejich naředit s džusem nebo jiným nápojem) ale v práškové formě jsou POUZE 3 uvedené látky o které při BCAA-čkach jde.

Během spalování tuků jsou výbornými pomocníky spalovače tuků. Z naší nabídky doporučuji:

Shrnutí:
– Rýsování je záležitost čistě stravy
– Trénujte tvrdě a snažte se váhy minimálně udržet stejné. Ideální je stále se je snažit zvyšovat.
– Při pálení tuků pomáhá pokud tělo držíte v teple (to dělají spalovače)
– Udržte si pevnou vůli. Nedostatek sacharidů (vlny, CKD) může způsobit podrážděnost tak se to snažte kontrolovat.
– Pijte hodně vody.
– Myslete na svůj úspěch, na to jak chcete vypadat. (4042)