Roman Kováč – vycházející hvězda

Roman Kováč je MSR mužů v kulturistice do 90 kg. Už ve svých 22 letech poprvé startoval za muže a obsadil krásné 7. místo. Vzpomínám si, na to, když mi po této soutěži říkal, že další rok nenechá nic náhodě a půjde si pro zlato.
Sám jsem byl zvědavý jak to dopadne. A to, jak říkal se také stalo Roman si odnesl zlato domů.

V tomto článku Vám přinesu krátký rozhovor přímo s Romanem.

Starosta: Romane, kdy si začal s kulturistikou?

Roman: V 15 letech jsem začal posilovat, no a na první soutěž jsem šel v 20 letech.

Starosta: A jak si dopadl?

Roman: První místo v juniorech klasická kulturistika do 180 cm.

Starosta: Tak to je úžasné a co bylo dál?

Roman: O rok jsem šel na MSR v kulturistice mužů no kvůli nemoci jsem tam byl vlastně do počtu a skončil jsem na 15. místě z 25 závodníků.
Rozhodl jsem se si dát si delší objemovku a lépe se připravit. Nastoupil jsem na MSR juniorů 2012 kde jsem skončil na 3. místě a den na to jsem šel na MSR mužů a tam jsem obsadil 7 místo. No a už jsem nechtěl nechat nic náhodě a na MSR 2013 jsem se připravoval na 100 %. Dopadlo to zlatem do 90 kg.

Sarosta: Soutěžní kariéru máš ještě před sebou a těší mě tvé úspěchy. Teď trochu odbočím od soutěží. Vím, že máš své fitko řekneš nám k tomu něco?

Roman: Spolu s otcem jsme si založili fitness Gold Gym Myjava. Udělal jsem si trenérský kurz a pomáhám tam hlavně takovým, co potřebují při cvičení poradit.

Starosta: Vždyť právě proto jsem tě oslovil jestli bys nechtěl jít do našeho týmu a spolupracovat i se širší veřejností. Nechtěl bych v týmu člověka, který nemá ochotu pomáhat jiným.

Roman: Tvá nabídka mě dost potěšila jednak už mě vytáčely předražené a éčky nadupané doplňky výživy a před soutěží jsem dříve vyhledával čisté doplňky. A celkově přístup a také směr jimž se ubírá Namaximum.sk vlastně značka Natural Nutrition je mi velmi blízká.

Starosta: To mě velmi těší a ze společné spolupráce mám radost. Čtenářům prozradím, že u nás budeš dělat moderátora na fóru a dělat jídelníčky a tréninkové plány na míru.
Vím, že i ve svém fitku si už mnoho plánů sestavil.

Roman: Také se na to těším i když ty jídelníčky spolknou opravdu hodně času, ale chceme je dělat zodpovědně. Budu i moderátor, ale nejsem si jistý jestli mi čas dovolí psát každý den. No určitě pokud čas dovolí budu psát co nejvíce to půjde.

Starosta: Měl bych na tebe ještě mnoho otázek ohledně tréninku, ale dal bych to do druhého článku s tebou, ať to můžeme více probrat a zastavit se také u stravy, souhlasíš?

Roman: Jistě jsou to dost složité věci na jednu či dvě věty a v samostatném článku to můžeme podrobněji rozebrat.

Starosta: Chceš něco dodat na konec?

Roman: Jsem rád, že tu konečně vznikla značka podle mé krevní skupiny a mohu se na tomto projektu podílet i sám osobně. Ještě bych chtěl poděkovat všem mým fanouškům co mi drželi a drží palce v mé soutěžní kariéře a jsem velmi rád, že se mohu podělit o zkušenosti a chyby, kterými jsem si i já prošel a ukázat na ně tak, aby jste jimi nemuseli projít i Vy.
A teď Namaximum.sk a prostřednictvím fóra to mohu realizovat.

Starosta: Také mám radost a těším se na další společný článek. Nabídnu Vám ještě jednu malou perličku, s Romanem budeme dělat i videa. A tým bych ukončil tento článek. (4178)