Hubnutí – pohyb

Jedna z možností na zhubnutí je jíst méně a vědomě nebo se zvednout z gauče a mít více pohybu, což je možnost druhá. Kombinace obou variant bývá optimální, jak se zbavit přebytečných kil na váze. Počítá se každý pohyb a hodina ve sportování bez ohledu na to, jestli jste žena nebo muž. Například místo auta, autobusu a vlaku použijte kolo, chůzi nebo běh.

Aktivita vám udělá dobře, spálíte energii, kterou jinak přeměníte na tuk. Pravidelným cvičením posilujete a budujete svalovou hmotu. Zárověn se zlepšuje vaše postava a stimulujete látkovou výměnu a zvyší se také hladiny hormonů endorfinu (reguluje hladinu cukru v krvi a mívá vliv na dobrou náladu) a serotoninu (snižuje chuť k jídlu). Dalším významným aspektem při sportu je, že si vytváříte ochranu vašeho srdce.

Nejvhodnější ke snížení váhy a odbourání tuků jsou různé druhy vytrvalostních sportů. Na druhou stranu si dávejte pozor na poškození kloubů. V dnešní době je možné doporučit aerobic, plavání, veslování, kolečkové brusle, horská turistika či lyžování. Určitě využijte kolektivní sporty jako házená, volejbal, basketbal atd….

Pokuste se alespon třikrát týdně po dobu 30 – 45 minut věnovat sportovní aktivitě. Pravidelný pohyb vám může zaručit výsledky o které se snažíte. Na začátku to nepřehánějte, i když určitě máte na lepší výkon. Bývá zvykem, že pohyb a posilování je nejlepší kombinace. Je to pravda, sice při posilování nespálíte více tuku, ale zesílí velké svalové skupiny.
Před každým tréninkem protáhněte šlachy, vazy a svaly. (2898)

Komentáře

  1. Ahoj, chci se zeptat na pár otázek… 2x-3x týdně dělám aerobní zátěž + 3x-4x týdně posiluju především břicho(cca 1 rok)…Jídelníček je založený na ovoci a zelenině, ale furt nejsem spokojená, chtěla bych více vytvarovat svaly v oblasti břicha a zad…Přemýšlela jsem, že si koupím nějaké potravinové doplňky, mohl by jsi mi prosím poradit jaké?(Je lepší abych si koupila nějaké spalovače tuku nebo spíš něco na svaly?) Poradil by jsi mi prosím nějaké cviky na záda a boky vhodné pro ženy?
    Předem děkuji za odpověď :-)

  2. Nabízím přírodní produkty Xyngular, je to novinka na trhu a jsou vyjímečné. Pomohou vám snížit vysoký krevní tlak, cholesterol, cukrovku a zdravě zhubnout aniž by jste drželi dietu.Sama je mám vyzkoušené a doporučuji všem kdo máte nějaké problémy tyto přírodní produkty vyzkoušet. Více na stránkách: produktyxyngular.webnode.cz/

  3. Ahoj, sedolehy ti ke zhubnutí v pase nepomůže, jediná možná věc pro zhubnutí je míň jíst a víc se hýbat, hlavně tedy pomůže jak je psáno v článku vytrvalostní sport.

  4. Ahoj, chtěl bych se zeptat kdyz chci zhubnout v pase co můžu dělat jiného než sedolehy, strašně mě u toho bolí záda udělám 20 a musím si lehnout protože ta bolest nejde vydržet, nebo bych chtěl radu jak to dělat správně možná je chyba v technice