Doplňky výživy: Ano nebo ne?

Zjistěte, jaký doplněk pomůže při nabírání svalové hmoty. Strava je důležitější než cvičení.
Tato věta platí stejně při hubnutí i nabírání svalové hmoty. Našemu tělu můžeme dopomoci výživovými doplňky. Prodávají se ve formě tablet i nápojů. Tělu dodají potřebné živiny, ale v žádném případě nepředstavují náhradu pestré a vyvážené stravy.

Bez jakýchkoli výjimek platí, že v první řadě musíte jíst zdravě. Takové stravování vytvoří dobrý základ pro pozitivní vliv výživových doplňků. Na začátku vyzkoušejte vitamíny, pak můžete nasadit další sacharidové či bílkovinné doplňky.
Gainer či kreatin?

Méně je někdy více. Nekupujte si obrovské množství doplňků najednou. Musíte přesně vědět, co užíváte. Například gainer si zakupte, pokud chcete nabrat svalovou hmotu. Je bezpečný a napomůže ke zvýšení efektivity tréninkového procesu. S kreatinem počkejte, dokud získáte dostatek zkušeností.
Anabolické steroidy jsou účinné preparáty, ale přinášejí rizika – od možného poškození srdce až po větší náchylnost k nádorovým onemocněním. Doporučujeme si jejich případné užívání dobře promyslet ze všech hledisek a vyhledat všechny dostupné informace.
3 řady navíc. Cvičíme s radostí
Na závěr jsme pro vás vybrali několik zajímavých rad:
1. Samotné posilování nestačí. Nikdy nezapomínejte na stravu a regeneraci. Svaly rostou až několik hodin po skončení tréninku.
2. Správná technika cvičení, polovina úspěchu. Určitě nechcete být na posměch celému osazenstvu posilovny. Na druhé straně, ani pokročilý jedinec by neměl ostýchat požádat o radu zkušenějšího.
3. Často přichází zklamání, pokud se po delším čase nedostaví vysněné „cihličky“. Je to dlouhodobý proces a někdy vás bohužel může podrazit i genetika. Každopádně se musíte zbavit tuku a případně při cvicích na břicho můžete zařadit vyšší počet opakování v rámci série. (2005)