Cviky na ploché bříško

Břicho a břišní svaly patří mezi nejproblematičtější partie na našem těle. Pokud se chcete zbavit pneumatik, budete muset zabrat a poctivě cvičit. Výsledný efekt však bude stát za to.

Břišní cviky jsou ze všech ostatních cviků asi nejméně oblíbené. Je to kvůli tomu, že pro ty dámy, které pravidelně necvičí, jsou tyto cviky dost namáhavé. K tomu, abyste získali pěkné a pevné břicho musíte cvičit pravidelně a nejlépe každý den. Pouze tehdy uvidíte výsledky, které Vás potěší.

Mnohé z Vás si myslí, že k pěknému břichu stačí dělat jen klasické sklapovačky. Nezapomínejte však, že kromě přímých břišních svalů třeba posilovat i horní, střední a spodní část břicha a také šikmé břišní svaly. Cviky obměňujte. Hlavní zásadou je cvičit technicky správně, zapojujte svaly té partie, kterou posilujete.

Posilování přímého břišního svalu
• Na posilování přímého břišního svalu jsou nejvhodnější „klasické“ sklapovačky. Lehněte si na podložku, nohy pokrčte v kolenou a chodidly na zemi a ruce dejte za hlavu. Pomalu se zvedejte zapojováním břišního svalu, ne silou krku. Vydržte pár vteřin v této poloze a pak se vraťte zpět. Opakujete 20-krát.
• Lehněte si na břicho a předloktími se opřete o zem. Zvedněte se do takové polohy, že se podložky budete dotýkat jen předloktími a prsty na nohou. Zpevněte celé tělo a zatáhněte břicho. Vydržte 20 sekund a poté uvolněte.

Posilování šikmých břišních svalů
• Lehněte si na podložku, nohy zvedněte, překřižte v kotnících a pokrčte v kolenou. Ruce si založte za hlavu. Začněte se zvedat. Dbejte na to, že pravý loket směřuje k levému kolenu. Zvedněte se 10 krát, chvilku si odpočiňte a pak cvik opakujete, ale pro tentokrát změňte strany – levý loket k pravému kolenu.
• Podobný cvik je i „kolo“. Ležíte na zádech, nohy pokrčené ve vzduchu a ruce za hlavou. Zvedněte se ze země, tělo mírně vytočte tak, aby pravý loket směřoval k ohnutá levému kolenu. Natočte se na opačnou stranu a táhněte levý loket k pravému kolenu. V rytmu střídejte obě strany tak, jako byste pedálovali.
Posilování horních a dolních břišních svalů
• Většina cviků se zaměřuje buď jen na horní, nebo dolní část břišních svalů. Avšak přítahy kolen v sedě posilují oba tyto svaly.

Při pravidelném cvičení se dopracujete k pěknému a pevnému bříšku co nevidět. (7979)