BMI – Bodymass index

Každá žena, která přibírá na váze si může zkusit menší test. Stačí k tomu kalkulačka a vaše míry. Bodymass index znamená index tělesné hmotnosti a jedná se o vědecky dokázanou metodu na zjišťování tělesné hmotnosti.

Například pro ženu se 1,75 m a 70 kg vychází:

Výsledná hodnota 22,85 je v normálu.
Z obrázku lze zjistit, zda se vaše váha nachází v optimálních hodnotách či nikoliv.

Význam jednotlivých hodnot:
0 až 19 (ženy) / 0 až 20 (muži) – vaše tělo trpí podváhou, nemá dostatek živin. Pokud jste v tomto stádiu, je vhodné si o tom promluvit s lékařem, neboť nízká hmotnost mívá vliv na vaše zdraví.

19 – 24 (ženy) / 20 – 24 (muži) – tělesná váha je v pořádku. Nemusí vás nic trápit. Jestli jste přece jenom nespokojení se svojí postavou, sportujte, ale nesnižujte živiny.

25 – 30 (ženy) / 25 – 30 (muži) – tady se jedná o menší nadváhu. Můžete se cítit dobře, ale je možný výskyt zvýšené hladiny cholesterolu nebo krevního tlaku.

Více než 30 – v tomto stádiu je vhodné začít s redukcí váhy a poradit se lékařem. Jednoznačná nadváha způsobuje zdravotní potíže.

Starší lidé (55 – 65 let) mívají zvýšený BMI okolo hodnoty 23 – 28. Není nutné se ničeho obávat. Výsledky mohou být zkreslené, index tělesné hmotnosti nerozlišuje tuk a svaly.

(2507)