Proc a jak jest?

Kazda zena se boji, že když bude hodně jest, tak přibere. Ale opak je pravdou. Není dulezite, kolik toho sníme ale to, co sníme. V žádném případě nehledal!

Snídaně
Jako prve jídlo dna by měly byt snídaně. Začít jest az na oběd nebo nedejbože, když přijdeme z práce, tak to je největší chyba. Tělo tehdy robi pravý opak … zacina si dělat zásoby, protože se obává o případný deficit živin. Nikde není napsáno, že jak náhle vstaneme z postele musíme se nasnídat. Snídaně bychom měli hned, jak pocitu hladu. Nebudu zde psát, jaké hodnoty by měly mít snídaně, ale zmíním jen tolik, že by měly být dostatečně výživné. Pozor, pokud si myslíte, že si date nejake Zapékané müsli, tak to je dalsia chyba, protoze je připravované na mnozstvi přepáleného oleje a kromě toho mě kopu zbytečných cukrů. Pokud chcete zdravé musli, tak si ho připravte radši podla receptu v sekci viewtopic.php? T = 562.

DESÁTÁ
Je velmi vhodně, pokud do svého jídelníčku zahrnete mnozství ovoce. Klidně i kilo jablek. Ved ovoce má sice hodně cukrů, ale su to zdravé cukry, su velmi rychle rozpustné a zklidňuje. Vrelo odporucam na svačinu sníst i 5-6 jablek, připadne více druhů ovoce nakombinovat dle chuti. Ovoce obsahuje kromě vlákniny a vitaminů i mnoho jinych látek, které urychlují metabolismus, pročistit tělo a tím vlastně napomáhají při případném shazování kileciek, upravování postavy a nepochybně iv boji proti pověstné celulitidě.

OBĚD
A je tu hlavě jídlo dna. Mělo by se skládat z polévky a druhého, ale podle vlastnich skusenosti bych doporučila: ked uz obě jídla tak aspon s hodinovým odstupem. Pro žaludek není moc vhodně kombinovat mnoho druhů potravin najednou, člověk se pak po jídle cítí dost unavený. Taktéž není na škodu aspoň co se tyka obědové jídla přejít na cástecn dělenou stravu. Já osobně si dam maso ale pouze se salátem nebo kdyz mam chut na rýži tak si dam k ní salat.
Pokud si chcete udržet postavu, bylo by vhodně se zamyslet nad tím, co jest a co ne. Odporucam vynechat smažená jídla, jídla ktere jsou časově náročné na přípravu / guláš, Segedín, … /, jídla zahustovane moukou / jíškou a jíšku / protoze ty zatěžují metabolismus, když zahustit, tak pouzijte nastrouhaným syrový brambor. Upřednostněte duše nebo grilované kuřecí maso a ryby. Při jejich přípravě ušetřit i kopu casu. Ved take grilování masa trva cca 15 min.
O tomto by se dalo psát i hodiny … ale ještě jedna rada na závěr: po obědě nepít aspon 30 minut! Když se najíte, žaludek mě co dělat, aby všechno strávil. Ne vsechny enzymu se v něm nacházejí ihned, ale postupně jejich tělo produkuje podle toho, jaké momentálně potřebuje, takze případný příjem tekutin po jídle ředí žaludeční šťávy, koncentrace enzymů je podstatně nižší, tím pádem i proces trávení je delší a toto je důvod, proč se clovek po obědě zvykne cítit dost unavený.

SVAČINA
Odporucam jako na svačinu … bud vela ovoce nebo zeleniny

Večeřet
Připadne fámy o tom, že pozdě večer se nema jest jsou další chybou.
Co je to pozdě??? Když jdu spat ve 22:00, tak kdy mam jest naposledy? A když o půlnoci, tak kdy? Jest naposledy o 18:00, ved to bychom byli nejenže hladově ale i pořádně nervózně. Třeba se najíst ale zase neco lehké. Mnohé z nás cvičí vecer doma u televizorů, takze tady platí zásada, že hodinu před cvičením bychom už neměli jíst a po cviceni bychom si mohli dát už jen jogurt nebo nejake to ovoce připadne jine lehké jídlo.

Rada na závěr:
Mate chut na kuskok čokolády? Klidně si ji dejte. A co takto celu? No jednou za cas preco ne. Pokud kromě správné stravy mate dostatečný energeticky vdávání, cize poctivě cvičit minimálně 3-4x do týdne alespon po hodince, tak by to neměl být žádný problém.
Pokud mate na něco chut, radši si to dejte hned, protoze samu sebe neoklamete. Budete jest neustále všechno mozne, co vam pride pod ruce jen ne tu zmíněnou čokoládu ale nakonec sáhnete i po ní … ak čemu to bylo dobře??? (2967)