Přirodni spalovače tuků

10 přírodních spalovačů tuků.

Jsou ideální pro váš zeštíhlovací program. Zařaďte je do jídelníčku co nejčastěji, kombinujte je s pohybem a sportem. Jsou to: voda, zelený čaj, podmáslí, citron, zázvor, skořice, chilli, cibule, treska, rostlinné klíčky.

Voda: uhasí žízeň, naplní žaludek, zmírní pocit hladu, oživí líný metabolismus a to vše bez jediné kalorie. Pokud denně vypijete 2l.vody, nejlépe jeden pohár před každým jídlem, sníte méně až o 100 kalorií.

Zelený čaj: brzdí ukládání tuků v těle av játrech, urychluje spalování kalorií, snižuje hladinu cholesterolu a oxidanty, vhodné je vypít dva šálky denně.

Podmáslí: půl litru bílé nakyslá tekutiny, pokryje již 15% denní potřeby vápníku, obsahuje málo tuku, je bohatý na bílkoviny a lecitin, plus acidofilní bakterie, které podporují trávení.

Citron: obsahuje největší množství vitamínu C, která podporuje imunitu v lidském těle spolu s vitamínem B6 řídí tvorbu L-Karnitinu, podporuje očistu jater a ledvin při hubnutí.

Zázvor: štiplavě ostré látky, které se nacházejí v čerstvém koření podporují látkovou výměnu, krevní oběh a trávení a tím pomáhají vylučovat tuk z těla, vynikající je pít zázvorový čaj a pro regeneraci zázvorové pivo podle hmotnosti.

Skořice: zabraňuje aby hladina inzulínu ve vašem těle více než třeba, pokud ji použijeme jako dochucovadlo u některých sladkých jídel, snížíme tím hladinu cukru v krvi.

Chilli: podobně jako sportovní aktivita i malé čerstvé papričky podporují krevní oběh, urychlují termoregulaci a zvyšují spotřebu energie, byť jen nakrátko a dočasně.

Cibule: zlepšuje prokrvení, podporuje trávení a metabolismus, urychluje spalování tuků, nejlépe konzumovat za čerstva nakrájenou, při nepříznivém nadýmání použijte Espumizam.

Treska: je bohatá na bílkoviny, neobsahuje žádný tuk a má vysoký obsah jódu, který pomáhá upravovat hmotnost, treska nebo jiné mořské ryby zařaďte do jídelníčku alespoň 2x týdně.

Rostlinné klíčky: jsou bohatým zdrojem enzymů, které podporují trávení, obsahují rostlinné bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály, snižují hladinu cholesterolu v krvi a riziko rakoviny.

zdroj: http://www.trener.sk (3209)