Posilování zápěstí, stisku a předloktí

Dalo by se říci, že to je „posilování do kapsy“ a vždy připraveno k použití. Tento cvik se provádí posilovacím gumovým kolečkem nebo kleštěmi. Princip je jednoduchý – pouze svíráte v dlani, tím posilujete stisk, zápěstí a předloktí. Lze provést několik stovek opakování během dne. Gumová kolečka jsou ve více obtížnostech. Vím o modré a červené barvě. Právě ona červená je nejobtížnější úroveň. Při pravidelném posilování už ani nevíte, že něco mačkáte. Pokud se jedná o kleště, tak dlouho nevydržely. Praskla mi rukojeť a navíc se plast začal protáčet. Proto zvolte kolečko, je skladné a prakticky nezničitelné. Podle mne je to docela návykové, kdo si to nezkusil, neuvěří.

Kleště Gumové kolečko

(16969)

Komentáře

  1. Jirko: Cvičit každý den, když tě bolí předloktí není moc dobré. Přetěžuješ svaly a může dojít k dlouhodobému namožení, což není zrovna příjemná věc. Doporučuji co 2 – 3 dny posilovat a v průběhu pauzy protahovat předloktí a zápěstí různým ohýbáním či zatínáním.

  2. Ahoj, trénuju s kolečkem kvůli armwrestlingu ideální pomůcka, já spíš mačkám kolečka na dlouhý stisk, podržet několik sekund a postupně přidávat, třeba pak série po 30 s, je to účinnější než mačkání po 100 apod.

  3. Ahoj,Kolečka jsou fajn sice se opotřebí ale mě drží furt,jinak kleště sem už dvoje odrovnal a nový nemám :) dobrý je mačkání i tenisáku :)

  4. ahoj, já bych preferoval kleště jsem s nima spokojenej, když vemu v potaz že mám teprva druhý a to jen kvůli tomu, že to co máš vyobrazený ty mi nevyhovujou kvůli tomu tvrdýmu plasty a jak způsobu jak je to litý. Takže jsem si koupil s pěnovým potahem sice se trošinky šoupe ale je to v pohodě jinak původní kleště jsem používal hodně a dost frekventovaně obvsláště když jsem pak ležel v nemocnici a každej den jsem si dával 10*50 a to jsem tam byl dva měsíce, takže za ty prachy co stojí si myslim že vydrží dost.

  5. kolecka se, ale casem vymackaj a jsou mekka. Co se tyce tvrdosti tak nejtezsi by mela byt cerna pote modra/cervena a nejlehci naky svetly…

  6. taky si muzes rozdelit ten trenink treba do serii, tzn. napr.: 5 serii po 100 opakovani nebo 10 serii po 50 opakovani … je toho dost tak si vyber, co ti bude vyhovovat nejvic, ale NEcvic kazdy den !!!!!!! musis nechat ty svaly taky trochu odpocinout 😉

  7. Cviceni vubec nevadi kazdy den. Cvicim 250x na kazdou ruku a jsou pekne vypracovany. Hlavne je kvalitne vyzivuj (sacharidy a proteiny). Posiluji kvuli hre badmintonu.

  8. prosim vas mam kolecko cervene,a mackam ho kazdy den tak 200x na jednu ruku nejmin.Chtel jsem se zeptat i kdyz me boli predlokti z toho uz muzu cvicit furt kazdy den?dekuji