Posilování – jak se v tom vyznat

Tento článek bude úvodní k sérii článků o posilování, stravě, doplňcích výživy a celkově věcí, které se týkají cvičení s činkami.

Moje začátky

Cvičení se věnuji od svých patnácti let. Tak, jako asi každý, kdo začíná, i já jsem začal cvičit s velkým nadšením a čekal jsem velké pokroky v co nejkratší dobu.
Tréninky byly spíše chaotické a často měněny, strava mi neříkala nic a slovo regenerace jsem neznal.


„Už vím všechno“

Tak to jsem si v začátcích myslel vždycky, když jsem si něco přečetl. Ať už to byl nějaký trénink, nebo strava .
No postupně jsem zjišťoval, že se stále mám co učit a zlepšovat a vlastně to pokračuje až do teď a to mi bude čtyřicet.

Chápu začátečníka, který je při dnešním opravdu velkém množství informací, až bych to nazval doslova „zblbnutý“ a neví co by vlastně bylo pro něj to nejlepší.

Za dobu, po kterou se věnuji cvičení, jsem si přečetl opravdu mnoho různých článků. Některé byly horší, jiné lepší a jiné bych řekl až super.
No na mnoha mě vytáčelo, že byly psány až příliš odborně a složitě a vlastně proto jsem se rozhodl začít psát články tak, abych hlavně začátečníkům, ale i pokročilým pomohl a ne je ještě více “ zblbl “ .

Zkusil jsem opravdu hodně tréninkových plánů, vyzkoušel mnoho variant stravování, doplňků výživy jsem měl opravdu dlouhý seznam .
Vyzkoušel jsem mnohé věci, o kterých jsem četl, odlišné názory jsem si vyzkoušel na své kůži a tak jsem to vlastně posoudil a utvořil si svůj názor.

Do krajností mě vytáčela věčná hádka trénink celého těla vs. split . Vždy, když jsem četl článek, ať už na fóru o jedné z variant se tam tvrdilo, že to je to opravdu nej, no a v jiném článku zase úplný opak. Nezbylo mi nic jiného než vyzkoušet oba způsoby a sám posoudit, co je pro mě nejlepší a chlapíků, kteří se mají chuť hádat koho píseček je hezčí a lepší si nevšímat.

Dělej to lépe než já

Asi největší chybou, které jsem se dopustil nebyl špatně zvolen trénink či strava, i když tam jsem udělal také spoustu chyb. Vydržet a nedělat si přestávky byla moje největší chyba, ne nemyslím dát si týden volna, ale delší pauzy, ať už z rodinných, pracovních, nebo i jiných důvodů.

Nedělej stejnou chybu, i když nemáš dostatek času, jednoduše zredukuj trénink a cvič jen základ, nebo malou udržovačku no nepřipustí, že po dvou či třech měsících budeš začínat vlastně od znova.

To byla moje první myšlenka, proč začít psát. Hlavně když čtu na fóru některé příspěvky vzpomenu si na své začátky, jak člověk neví, čeho se vlastně chytit.

Přece každý si tím nemusí projít tak složitě, i když některé věci za tebe neudělá nikdo kromě tebe samého.

První články

Napsal jsem článek na Fitmagazín.sk no nečekal jsem nějaké ohlasy, ale na moje překvapení jich bylo dost a tak jsem v tom pokračoval a nakonec jsem je tam dal více než dvacet.
Největší motivaci jsem měl z toho, že jsem lidem pomohl, co mě opravdu těší a vlastně bez toho by mé psaní nemělo smysl.

Na závěr

Chtěl jsem tu už napsat něco konkrétního, ale rozhodl jsem se udělat jen takový úvodní článek a podrobněji věci rozepsat do jednotlivých článků. (7695)

Komentáře

  1. Ak bude mať niekto niečo k mojim článkom kľudne píšte budem sa snažiť odpísať