Kokos

Kokosy jsou největším darem na této planetě. Nezáleží jak jste na tom se svým tělem, prostě čerstvé mladé kokosy a kokosový olej mohou zachránit váš život. Kokos je přírodní filtr vody, kterému vezme maximálně devět měsíců na přefiltrování jednoho litru vody do skořápky.

Voda musí procestovat skrze mnoho vláken ve stromě aby dosáhla sterility uvnitř kokosového ořechu. Tato čistá kokosová voda je jedním z nejlepších zdrojů elektrolytu, které jsme vůbec schopni v divoké přírodě nalézt. Voda mladého kokosu je identická s lidskou krevní plasmou, která je tímto univerzální donor. Tato plasma dělá na 55 procent lidské krve. Zbytek, 45 procent naší krve obsahuje hemoglobin, který je transformován z krve rostlin – z chlorophylu.

Pokud pijeme juice, který obsahuje 55 procent čerstvé kokosové vody a 45 procent čerstvé bio (divoké) tmavě zelené šťávy, tak sami sobě dáváme okamžitou krevní transfúzi. Tato je také vysoce ceněna pro vysoký obsah organického draslíku a mnoha dalších minerálů. Průměrný mladý kokos obsahuje ne-více jak 150 kalorií a poskytuje zhruba 20% požadované denní dávky vápníku, 2 gramy vlákniny, 2 gramy proteinu, 15 gramů cukru a 3 gramy nasyceného tuku.

Kokosová voda obsahuje téměř plné spektrum vitamínu B, mimo B6 a B12 a vitamin C. Voda mladých kokosů bývala v kritických případech používaná jako náhrada za glukózu. Kokosy v jejich mladém stavu (ne ty tmavé), jsou jedny z nejlepších healeru* na světě. Mladé kokosy obsahují velice měkkou vnitřní dužninu, které se dá lehce nabrat lžící. Tato dužnina obsahuje čisté, syrové nasycené tuky. Toto masíčko má pozoruhodnou vlastnost obnovovat lidskou tkán a mužské pohlavní tekutiny. Kdekoliv jsme v tropických zemích, měli bychom využít šance pít a jíst tyto mladé kokosy denně. V tomto případě jsou čtyři kokosy málo, když si uvědomíme jejich zázračnou léčící schopnost.

V Severní Americe a Evropě, mladé Thajské kokosy jsou dostupné v Asijských obchodech. Toto více platí pro rozvinutější státy Evropy např. Německo a Anglie. Můžeme doufat, že snad někdy dorazí i k nám. Tyto mladé kokosy zde dostupné, nejsou tak velké jako divoce rostoucí na Hawaji nebo v Mexiku, ale i tak jsou výborné a hodí se třeba jako základní prvek na výroby smoothies.

(2457)