Formujeme poprsí

Prsa jsou ženskou partou, která poutá pozornost obou pohlaví. Mají zdravotní, estetický, ale i praktický význam.

Každá žena touží po krásných prsou a může je získat a to nejen přičiněním plastického chirurga. Velikost prsou a jejich tvar se dá změnit cvičením. Cviky si můžeme prsa zpevnit a zlepšit jejich vzhled. Samotná velikost prsou se cvičením změnit nedá, avšak cvičení pomůže zlepšit pevnost a tvar prsního svalstva a vaše prší budou na první pohled větší.
Jaké jsou nejlepší cviky na formování poprsí?
Pokud si chcete vyformovat prsní svalstvo, ale nechcete se příliš namáhat, plavání je pro vás vhodným řešením. Plavání je jednoduchý a příjemný způsob jak si vyformovat celou postavu. Tato pohybová aktivita přispívá k vašemu zdraví a formujete si jím prsní svaly. Při plavání si formujete i zádové svalstvo.
Mezi další cviky, které mají dobrý vliv na vaše prsa patří:
• Kliky. Kliky jsou výborným cvikem, který zvládnete i doma. Pokud jsou ty klasické pro vás náročné, můžete dělat i ženské. Lehněte si na zem, ruce na úrovni ramen, dlaně mírně od sebe. Překřižte si nohy a zvedněte je v bérci, budete se opírat o kolena, je to méně náročné, než při klasickém kliku. Zatáhněte břišní svaly. S nádechem proveďte pohyb směrem k podložce, lokty směřují od těla as výdechem se vraťte do počáteční polohy. Nepřehýbejte se v dříku, nevystrkujte zadek a nezaklánějte hlavu dozadu.
• Dlaně naproti sobě. Postavte se a napřimte a dlaně si spojte před hrudníkem. Špičky vašich prstů ať směřují vzhůru. V krátkých intervalech tlačte dlaně proti sobě a uvolňujte.
• Stlačování míče. Osvědčeným drukem je stlačování míče. Postavte se, mírně rozkročte nohy a narovnejte záda. Míč uchopte do rukou, přičemž prsty budou opět směřovat vzhůru a lokty jsou v rovnoměrné poloze s prsy. Míč stiskněte oběma rukama, vydržte 15 až 20 sekund a ruce uvolněte.
• Zvedání činek. Lehněte si na podložku a do rukou vezměte kilové činky. Rozpažte a pomalu činky zvedejte nad hlavu. Před zvednutím se nadechněte, při zvedání vydechujte.
• otiskování od stěny. Zaujměte postoj zhruba metr od zdi, narovnejte se a dlaně opřete o stěnu. Nakloňte se a pokrčte lokty. Tlakem proti stěně je opět vyrovnejte. Opakujte minimálně 20-krát.

Aby bylo cvičení efektivní, třeba ho provádět pravidelně a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Prsa dostanete do formy, budou pevné a správně tvarované. Cvičte minimálně dva až tři krát do týdne. Nejvhodnější by však bylo, pokud byste cvičili pravidelně každý den, ale to závisí jen na vás a od vašich možností. (2561)